نحوه صحیح انبار کردن ساندویچ پانل

نحوه صحیح انبار کردن ساندویچ پانل

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰0

به هنگام انجام عملیات ساخت وساز، مصالح ساختمانی اعم از ساندویچ‌پانل‌ها بلافاصله پس از خرید، مصرف نمی‌شوند و نیاز به نگهداری در مدت زمانی معین دارند. در هر عملیات ساختمانی بی شک پیمانکاران و سازندگان به دنبال کاهش هزینه‌ها و خسارات احتمالی هستند و نیاز است تا تهمیدات لازم جهت از بین بردن فاکتورهایی که به روند پروژه و مصالح ساختمانی آسیب میزنند را در نظر بگیرند.

انبار کردن صحیح مصالح ساختمانی یکی از فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و به بهترین نحو انجام شود. از اینروانبار کردن ساندویچ‌پانل‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و به یک سازماندهی قوی و منسجم نیاز دارد. اما متاسفانه برخی از سازندگان و پیمانکاران از نحوه صحیح انبار و نگهداری ساندویچ پانل اطلاعی ندارند و این امر خسارات مالی جبران ناپذیری را برای آنان به همراه دارد.

از اینرو در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه صحیح انبار کردن ساندویچ پنل آشنا سازیم.

  • در ابتدا لازم است بدانید که به هیچ وجه پانل‌های ساندویچی را نباید در فضای باز و زیر نور مستقیم خورشید نگه دارید. زیرا فویل محافظ پانل بر روی سطح ورق فلزی ساندویچ پانل خواهد چسبید و به هنگام نصب به سختی جدا می‌شود و به سطح پانل آسیب می‌زند.
  • تابش مستقیم نور خورشید عواقب دیگری را بر روی پانل‌ها دارد که باعث می‌شود، فوم از نظر شکل ظاهری آسیب ببیند و تغییر رنگ بدهد. از طرفی این تغییر رنگ موجب می‌شود پانل‌ها کهنه به نظر برسند.
  • بسته‌های ساندویچ‌پنل را مستقیما روی سطح زمین قرار ندهید و حتما از یک چوب نرم برای زیر آن استفاده کنید.
  • بسته های ساندویچ پانل را باید کمی شیب دار روی سطح زمین قرار دهید تا آب باران روی آن‌ها جمع نشود.
  • سطح انبار شما می‌بایست کاملا مسطح باشد تا پانل‌ها به واسطه وزن خودشان خمیده نشوند.
  • لازم به ذکر است که ساندویچ پانل پشم سنگ را باید در محیطی خشک و به دور از رطوبت نگه دارید. اگرچه الیاف پشم سنگ نوعی عایق رطوبتی است اما اگر در طولانی مدت در تماس مستقیم با آب باشد، رطوبت را به خود جذب می‌کند و آسیب می‌بیند.
  • اگرچه پانل‌های ساندویچی به طور کلی مقاومت بالایی در برابر فشار دارند؛ اما فشار و وزن بیش از حد موجب آسیب دیدن آن‌ها می‌شود، لذا از قرار دادن تعداد زیادی بسته پانل بر روی یکدیگر بپرهیزید.
  • از سیستم تهویه انبار و عبور هوا از داخل پانل‌ها اطمینان حاصل کنید زیرا عدم عبور هوا از میان آن‌ها علی رغم مقاومت بالایی که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارند، موجب زنگ زدگی ورق ساندویچ‌پانل‌ها می‌شود.
  • از راه رفتن بر روی پانل‌ها در انبار خودداری کنید چرا که به شکل ظاهری آن آسیب خواهید زد.

نگهداری ساندویچ پانل

سخن پایانی

اگرچه خرید از تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر ساندویچ پانل مسئله‌ای مهم و اجتناب ناپذیر است اما انبار کردن و نگهداری صحیح از ساندویچ پانل نیز حائز اهمیت است و در ماندگاری و افزایش طول عمر پانل‌های شما نقش بسزایی دارد. پس با رعایت تمامی نکات بالا، عمر طولانی تری را برای پانل‌های خود خواهید داشت.

امید است نهایت استفاده را از این مطلب برده باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ساندویچ‌پانل‌ها به سایر مطالب وبسایت پانل آنلاین مراجعه نمایید.

 

 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه