ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

تاریخ انتشار مطلب : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹0

اگر به دنبال ساخت و ساز با قیمتی مناسب و در کوتاهترین زمان ممکن هستید پیشنهاد ما به شما مصالح پیش ساخته ساندویچ پانل است. شاید بارها و بارها به هنگام خرید مصالح ساختمانی یا از زبان سازندگان نام آن را شنیده باشید و تصور کرده باشید درباره خوراکی صحبت می‌کنند و برای شما سوال پیش آمده باشد که ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

لازم به ذکر است که ساندویچ پانل‌ها که گاها در بازار با عنوان ساندویچ پنل نیز شناخته می‌شوند نوعی مصالح ساختمانی هستند که از دهه 1970 به طور رسمی وارد صنعت ساختمان شدند اما کاربرد گسترده‌ی آن ها در ایران به سال های اخیر بازمیگردد.

پیشینه تولید ساندویچ پنل‌ها به دهه 1970 در ایالات متحده آمریکا با ایده استفاده از پانل های پوستی در سال 1930 بازمیگردد. در آن سال‌ها پانل های ساندویچی به طور کامل شناخته نشده بودند و مردم از ویژگی های منحصر بفرد ان ها اطلاع نداشتند اما با گذشت زمان و افزایش جمعیت، نیاز به ساخت و ساز با سرعت بالاتر و براساس تکنولوژی برتر دنیا در صنایع مختلف احساس شد. بنابراین سازندگان به منظور تامین نیاز روز افزون به مسکن برای این جمعیت رو به افزایش به استفاده از ساندویچ پانل ها بیش از پیش روی آوردند. 

زیرا این دسته از مصالح نوین به صورت پیش ساخته تولید می‌شوند، جابجایی و نصب آن‌ها به راحتی انجام می‌شود و همچنین ازجمله ویژگی‌های موردتوجه پانل های ساندویچی می‌توان به وزن پایین آن ها اشاره کرد که این ویژگی به استفاده از مواد سبک در ساختار آن ها بازمیگردد و از همه مهمتر قیمت مناسب ساندویچ پنل ها در مقایسه با مصالح سنتی موجب محبوبیت آن ها شده است.

نامگذاری ساندویچ پانل ها به نحوه ساختار آن ها بازمیگردد که از ترکیب ورق و فوم با ظاهری شبیه به ساندویچ تشکیل شده اند.

برای معرفی بیشتر ساندویچ پانل ها انواع آن ها باتوجه به نوع کاربردشان قابل ذکر است. ساندویچ پانل ها به شکل امروزی که با پیشرفت تکنولوژی بسیار موردتوجه قرار گرفته اند و جایگزین آجر و سیمان و مصالح اینچنینی شده اند برای ساخت انواع ساختمان ها بکار می‌روند و در انواع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی دسته بندی می‌شوند که هرکدام متناسب با نوع کاربرد ساختار و ویژگی های متفاوت با یکدیگر دارند.

سازه پیش ساخته ساندویچ پانلی

درپی محبوبیت بی‌نظیر انواع ساندویچ پنل در صنایع مختلف، تولیدکنندگان در داخل کشور برآن شدند تا تکنولوژی تولید این مصالح ساختمانی نوین و پرکاربرد را به کشور بیاورند به گونه ای که امروزه انواع پانل های سقفی، دیواری و سردخانه ای به طور گسترده تولید و عرضه می‌شوند و دارای خط تولید انواع ساندویچ پانل پلی یورتان، پلی استایرن، xps و ... هستیم و میتوان از تولید ساندویچ پنل به عنوان یکی از موفقیت های بیشمار کشور در عرصه تولید یاد کرد.

این روزها پیشرفت در تولیدات ساندویچ پانل به حدی پیشروی کرده است که شاهد کاربرد آن ها در تمامی سطوح مسطح، منحنی و شیبدار با طرح ها و رنگ های مختلف هستیم و سازه های پیش ساخته ساندویچ پانلی در جای جای شهر به شکل انواع سوله ها و ساختمان ها به چشم میخورند.

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه