سوله با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سوله

تاریخ انتشار مطلب : یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ 0

معرفی سوله

سوله به سازه ای صنعتی و فلزی با متراژ بالا، طول دهانه بسیار و سقف شیبدار اطلاق می‌شود که در عموم صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دسته از سازه های صنعتی از نظر شکل ظاهری و فرآیند ساخت با یکدیگر تفاوت هایی دارند که به نوع کاربری آن وابسته است.

پوشش سوله متناسب با نوع کاربری و دارا بودن مقاومت بالا برای ساخت این دسته از سازه های عظیم اهمیت بالایی دارد که می‌بایست به آن توجه شود. لازم به ذکر است که عدم توجه به نکات ویژه جهت ساخت سوله هزینه های گزاف و جبران ناپذیری را به همراه دارد.

انواع سوله های فلزی در صنایع مختلف و به منظور کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند که به عنوان نمونه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

انبار

سوله صنعتی، کارگاهی و تولیدی

کارخانجات

سالن های ورزشی

سوله های گاوداری، مرغ داری و ...

طراحی و ساخت سوله

همانطور که پیش تر گفتیم طراحی و اجرای سوله از اهمیت بالایی برخوردار است و نیازمند دقت و توجه می‌باشد. بدین منظور و به دنبال تولیدات گسترده ساندویچ پانل در صنعت ساختمان، استفاده از این مصالح ساختمانی نوین جایگزین مصالح سنتی شده است.

استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت انواع سوله در صنعت ساختمان مزایای بسیاری را برای سازندگان به دنبال داشته است که در ادامه به معرفی انواع ساندویچ پانل جهت ساخت سوله و بررسی ویژگی ها و مزایای ساندویچ پانل سوله خواهیم پرداخت.

ساخت سوله

ساندویچ پانل سوله چیست؟

ساندویچ پانل به مصالح آماده ای اطلاق می‌شود که از سه لایه اصلی شامل دو لایه ورق فلزی و یک لایه فوم در هسته تشکیل می‌شود. در ساختار ساندویچ پانل سوله برای پوشش خارجی پانل از ورق گالوانیزه و یا آلوزینک و در لایه میانی از فوم عایق استفاده می‌شود. اینگونه از پانل های ساندویچی نیز همانند عموم پانل ها در انواع ساندویچ پنل سقفی و دیواری تولید می‌‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رابطه با فوم عایق ساندویچ پانل سوله قابل ذکر است که انواع عایق همانند پلی یورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و پشم سنگ قابل استفاده است اما فوم پلی یورتان متداول ترین و پرکاربردترین نوع عایق بشمار می‌رود. 

برای معرفی ساندویچ پنل هایی که برای پوشش سقف و دیوار سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به پانل هایی با ضخامت 4 تا 25 سانتی متر، طول و عرض 1.14 سانتی متر و طول 2 تا 14 سانتی مترو متناسب با نوع نیاز مشتری اشاره کرد.

ساندویچ پانل سوله

مزایای ساندویچ پانل سوله 

  • سوله های ساندویچ پانلی در مقایسه با سایر انواع سوله ها به علت سبک بودن پانل ها وزن پایین تری دارند.
  • سبک بودن ساندویچ پنل ها جهت ساخت انواع سوله، سهولت در جابجایی پانل ها و امکان ساخت و ساز در مناطق صعب العبور را نیز موجب می‌‌شود.
  • از دیگر ویژگی هایی که به علت وزن پایین پانل ها در ساخت و ساز موجب می‌‌‌شود، سهولت در نصب ساندویچ پانل ها و کاهش هزینه های اجرا از نظر زمان اجرای کار و تامین نیروی اجرایی می‌باشد.
  • ساختار یکپارچه ی ساندویچ پنل ها از نفوذ حشرات به داخل سوله نیز جلوگیری می‌نماید.
  • استفاده از فوم پلی یورتان در لایه میانی پانل، آن را به عایقی مناسب در برابر حرارت، برودت، صوت و رطوبت تبدیل نموده است.
  • ضخامت کمتر ساندویچ پانل سوله در مقایسه با مصالح سنتی موجب دستیابی به فضای مفید بیشتر در سوله نیز می‌گردد.
  • عبور لوله های آب، برق، گاز، تلفن و تاسیسات از زیر پانل به سهولت انجام می‌شود.
  • ساندویچ پنل‌ها از ساختاری مقاوم برخوردار هستند بطوریکه در برابر ضربه و تنش های ناشی از زلزله مقاومت بالایی دارند و  به هنگام وقوع زلزله آسیب نمی‌بینند.
  • و همچنین لازم به ذکر است که مقاومت پانل ها موجب دوام و طول عمر بالای سازه نیز می‌‌شوند.
  • و...

ساندویچ پانل سقفی سوله

ساندویچ پانل سقفی سوله، یکی از انواع پانل های ساندویچی است که همانطور که از نام آن مشخص است به منظور پوشش سقف سوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع ساندویچ پانل های سقفی سوله عبارتند از:

سوله

ساندویچ پانل سقفی ساده

ساندویچ پانل سقفی ذوزنقه ای

ساندویچ پانل سقفی شادولاین سه گام و پنج گام

ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل سقفی طرح سفال 

خرید ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پانل هایی که به منظور پوشش سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای قیمت مناسبی هستند بطوریکه کاهش هزینه های ساخت و ساز را به همراه دارند. برای تعیین قیمت ساندویچ پانل سوله عوامل بسیاری تاثیر گذار هستند که این عوامل عبارتند از: ضخامت و ابعاد پانل، نوع ورق و نوع ساندویچ پنل، برند تولید کننده پانل و ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع ساندویچ پانل پشم سنگ، پلی یورتان و ... و همچنین دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل با کارشناسان پانل آنلاین تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه