ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پانل سوله

تاریخ انتشار مطلب : یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹0

معرفی سوله

سوله به سازه ای فلزی با متراژ بالا، طول دهانه بسیار و سقف شیبدار اطلاق می‌شود که کاربرد صنعتی دارد و در عموم صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سازه های صنعتی از نظر شکل ظاهری و فرآیند ساخت با یکدیگر تفاوت هایی دارند که به نوع کاربری آن وابسته است. از آنجایی که سوله کاربرد صنعتی دارد، لازم است مقاومت بالایی داشته باشد که عدم توجه به نکات ویژه جهت ساخت سوله هزینه های گزاف و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

در رابطه با انواع سوله‌های فلزی در صنایع مختلف میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

انبار

سوله صنعتی، کارگاهی و تولیدی

کارخانجات

سالن های ورزشی

سوله های گاوداری، مرغ داری و ...

طراحی و ساخت سوله

همانطور که پیش تر گفتیم طراحی و اجرای سوله، اصول و استانداردهای خاصی دارد و نیازمند دقت و توجه در طراحی و اجرا می‌باشد بنابراین اجرای سازه‌ای با این حساسیت بالا نیازمند متریال و مصالحی است که بتواند پاسخگوی تمامی اصول و استانداردهای ساخت سوله باشد. 

بدین منظور و به دنبال تولیدات گسترده ساندویچ پانل در صنعت ساختمان، استفاده از این مصالح ساختمانی نوین جایگزین مصالح سنتی در ساخت سوله نیز شده است. استفاده از پانل‌های ساندویچی در صنایع مختلف و به خصوص صنعت ساختمان، پیشینه‌ای طولانی دارد و امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این مصالح پیش ساخته می‌توانند پاسخگوی تمامی نیازهای ساخت و ساز باشند و امکان ساخت سازه‌هایی با سقف شیبدار، مسطح و منحنی را برای ما فراهم کنند.

همچنین استفاده از ساندویچ پنل برای ساخت انواع سوله در صنعت ساختمان مزایای بسیاری را برای سازندگان به دنبال داشته است که در ادامه به معرفی انواع ساندویچ پانل جهت ساخت سوله و بررسی ویژگی ها و مزایای ساندویچ پانل سوله خواهیم پرداخت.

ساخت سوله

ساندویچ پانل سوله چیست؟

ساندویچ پانل به مصالح آماده ای اطلاق می‌شود که از سه لایه اصلی شامل دو لایه ورق فلزی و یک لایه فوم در هسته تشکیل می‌شود. در ساختار ساندویچ پانل سوله برای پوشش خارجی پانل از ورق گالوانیزه و یا آلوزینک و در لایه میانی از فوم عایق استفاده می‌شود. اینگونه از پانل های ساندویچی نیز همانند عموم پانل ها در انواع ساندویچ پنل سقفی و دیواری تولید می‌‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رابطه با فوم عایق ساندویچ پانل سوله قابل ذکر است که انواع عایق همانند پلی یورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و پشم سنگ قابل استفاده است اما فوم پلی یورتان متداول ترین و پرکاربردترین نوع عایق بشمار می‌رود. 

مشخصات فنی ساندویچ پانل سوله

برای معرفی ساندویچ پنل هایی که برای پوشش سقف و دیوار سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به پانل هایی با ضخامت 4 تا 25 سانتی متر، عرض 1.14 سانتی متر و طول 2 تا 14 متر و متناسب با نوع نیاز مشتری اشاره کرد.

ساندویچ پانل سوله

انواع ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پانل سقفی سوله 

همانطور که از نام این دسته از پانل‌ها دریافت می‌شود، منحصرا برای پوشش سقف سوله بکار می‌روند. از گذشته و با توجه به کاربری سوله، سقف آن به صورت شیبدار اجرا می‌شود لذا به اصول و استانداردی خاص برای اجرا نیاز دارد. به عنوان مثال برای اجرای سقف سوله به پانل‌هایی با سه یا پنج گام نیاز است تا از نفوذ آب باران به داخل فضا جلوگیری کند.

 ساندویچ پنل سقفی سوله در ساختار خود دارای گام‌های ذوزنقه ای است که موجب می‌شود دو پانل در کنار یکدیگر به صورت اورلپ نصب شوند که این امر در آب بندی پانل‌های سقفی و عایق سازی سوله در برابر رطوبت نقش اساسی دارد.

 ساندویچ پانل سقفی سولهانواع ساندویچ پانل های سقفی سوله عبارتند از:

 • ساندویچ پانل سقفی ساده
 • ساندویچ پانل سقفی ذوزنقه ای
 • ساندویچ پانل سقفی شادولاین سه گام و پنج گام
 • ساندویچ پانل پیچ مخفی
 • ساندویچ پانل سقفی طرح سفال 

ساندویچ پانل دیواری سوله 

نوع ساندویچ پانل دیواری سوله به کاربری سوله، موقعیت جغرافیایی آن و سایر عوامل اینچنینی بستگی دارد. پانل دیواری در سوله، حتما باید از نوع دو رو ورق باشد و انواع پانل‌هایی که به عنوان پوشش دیوار سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارتند از:

ساندویچ پانل پلی استایرن

این نوع از پانل‌ها که در گاهی مواقع ساندویچ پانل یونولیتی نیز نامیده می‌‌شوند، سبک‌ترین ساندویچ پانل موجود در بازار است و مقاومت چندانی در برابر آتش سوزی و خوردگی ندارد.

ساندویچ پانل پشم سنگ

نمونه دیگر پرکاربرد در سوله، ساندویچ پانل پشم سنگ است که عایق مناسبی در برابر خوردگی و آتش سوزی می‌باشد. از اینرو پانل پشم سنگ را در گاهی مواقع ساندویچ پانل ضد حریق نیز می‌نامند. 

ساندویچ پانل پلی یورتان

پانل پلی یورتان، سبک‌ترین و متداول‌ترین نوع ساندویچ پنل سوله است که اگرچه در مقایسه با نمونه‌های قبلی قیمت بالاتری دارد اما همانطور که می‌دانید، سوله به مقاومتی چندین برابر سایر سازه‌ها نیاز دارد که در این صورت ساندویچ پنل یلی اورتان بهترین نوع پانل ساندویچی است.

مزایای ساندویچ پانل سوله 

 • سوله های ساندویچ پانلی در مقایسه با سایر انواع سوله ها به علت سبک بودن پانل ها وزن پایین تری دارند.
 • سبک بودن ساندویچ پنل ها جهت ساخت انواع سوله، سهولت در جابجایی پانل ها و امکان ساخت و ساز در مناطق صعب العبور را نیز موجب می‌‌شود.
 • از دیگر ویژگی هایی که به علت وزن پایین پانل ها در ساخت و ساز موجب می‌‌‌شود، سهولت در نصب ساندویچ پانلها و کاهش هزینه های اجرا از نظر زمان اجرای کار و تامین نیروی اجرایی می‌باشد. برای مشاهده ویدیو نصب ساندویچ پانل سوله به صفحه مربوطه در وبسایت پانل آنلاین مراجعه نمایید.
 • ساختار یکپارچه ی ساندویچ پنل ها از نفوذ حشرات به داخل سوله نیز جلوگیری می‌نماید.
 • استفاده از فوم پلی یورتان در لایه میانی پانل، آن را به عایقی مناسب در برابر حرارت، برودت، صوت و رطوبت تبدیل نموده است.
 • ضخامت کمتر ساندویچ پانل سوله در مقایسه با مصالح سنتی موجب دستیابی به فضای مفید بیشتر در سوله نیز می‌گردد.
 • عبور لوله های آب، برق، گاز، تلفن و تاسیسات از زیر پانل به سهولت انجام می‌شود.
 • ساندویچ پنل‌ها از ساختاری مقاوم برخوردار هستند بطوریکه در برابر ضربه و تنش های ناشی از زلزله مقاومت بالایی دارند و  به هنگام وقوع زلزله آسیب نمی‌بینند.
 • و همچنین لازم به ذکر است که مقاومت پانل ها موجب دوام و طول عمر بالای سازه نیز می‌‌شوند.
 • و...

سوله با ساندویچ پانل


خرید ساندویچ پانل سوله

ساندویچ پانل هایی که به منظور پوشش سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای قیمت مناسبی هستند بطوریکه کاهش هزینه های ساخت و ساز را به همراه دارند. برای تعیین قیمت ساندویچ پانل سوله عوامل بسیاری تاثیر گذار هستند که این عوامل عبارتند از: ضخامت و ابعاد پانل، نوع ورق و نوع ساندویچ پنل، برند تولید کننده پانل و ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع ساندویچ پانل پشم سنگ، پلی یورتان و ... و همچنین دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل با کارشناسان پانل آنلاین تماس حاصل فرمایید.

 

 

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه