بررسی ایمنی ساندویچ پانل

بررسی ایمنی ساندویچ پانل

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹0

امروزه ایمنی در هر زمینه ای برای بشر مورد توجه قرار گرفته است و باتوجه به موارد مختلف می‌توان برای ان تعاریف متعددی ارائه نمود. لازم به ذکر است که ایمنی به طور قطعی و صد در صد وجود ندارد و به عبارتی حفاظت نسبی در برابر خطرها تعریف می‌شود. با این حال بشر به منظور حفاظت از خود، محل زندگی و مواردی دیگر همواره خواهان استفاده از مصالحی ساختمانی با ایمنی بالا بوده است. به طوریکه چند سالی است مصالح ساختمانی پیش ساخته و نوین ساندویچ پانل را جایگزین مصالح سنتی در صنعت ساختمان نموده است.

ایمنی ساندویچ پانل‌ به هنگام نصب

عوامل متعددی موجب برتری ساندویچ پنل ها بر مصالح سنتی همچون آجر، چوب، سیمان و ... شده است و اولین موردی که در زمینه ایمنی پانل های ساندویچی می‌توان به آن اشاره کرد ایمنی آن ها به هنگام نصب می‌باشد.

ایمنی ساندویچ پانل در نصب

ساندویچ پنل ها برخلاف مصالح سنتی به آسانی نصب می‌شوند و همچنین خطرات کمتری را به همراه دارند که از عوامل تاثیر گذار بر ان می‌توان به سبک بودن آن اشاره کرد. در رابطه با اجرای مراحل ساختمان سازی و استفاده از مصالح ساختمانی لازم به ذکر است که مصالح سنتی دارای روشی خاص و زمان بر برای اجرا هستند درحالیکه ساندویچ‌پنل های پیش ساخته به سرعت و با حداقل نیروی اجرایی نصب می‌شوند.

 

ایمنی ساندویچ‌پانل در برابر آتش

 ساختار خاص ساندویچ‌پنل و استفاده از فوم عایق پلی یورتان در لایه میانی و همچنین ورق آلوزینک و گالوانیزه به عنوان پوشش خارجی پانل ها آن ها را در برابر حریق و اتش سوزی مقاوم ساخته است. فوم پلی یورتان در هسته پانل، شعله های آتش را گسترش نمیدهد و دودزا نیست. ازاینرو فوم پلی یورتان با خاصیت کندسوز بودن در دسته پلی ایزوساینوریت قرار گرفته است.

ایمنی ساندویچ پانل در برابر زلزله

براساس علم مهندسی امروزه، مهندسین همواره سعی بر کاهش وزن سازه ها در کنار افزایش مقاومت آن ها دارند. پانل ها بطورکلی در برابر نیروهای وارده، ضربه و تنش‌های ناشی از زلزله مقاوم هستند و همچنین پانل ها به علت مواد سبکی که در ساختار آن ها استفاده می‌شود مصالحی سبک شناخته شده اند و به هنگام وقع زلزله قادر هستند بهترین عملکرد را بروز دهند لذا در صورت خرابی تنها قطعه قطعه می‌شوند و خسارت های مالی و جانی به همراه ندارند. 

عایق ساندویچ پانل  و ایمنی آن در برابر حشرات و...

فوم استفاده شده در لایه میانی پانل ساندویچی آن را در برابر نفوذ میکروب ها، قارچ ها و باکتری ها مقاوم ساخته و همچنین پانل ها قابل شستشو هستند که از این نظر ایمنی ساندویچ پانل ها از نظر بهداشتی تامین می‎‌گردد و این امر موجب تولید پانل هایی با عنوان ساندویچ پانل اتاق تمیز و استفاده از آن در مکان هایی همچون آزمایشگاه ها، اتاق های تمیز و ... شده است.

 

تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه