پروژه‌های اجرا شده با ساندویچ‌پانل

پروژه‌های اجرا شده با ساندویچ‌پانل

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹0

امروزه صنعت ساختمان نیز همچون سایر صنایع دستخوش تغییر شده است و تولید ساندویچ پانل به عنوان مصالح ساختمانی نوین، جهش قابل توجه و رونق عظیمی را در این صنعت ایجاد کرده است. بطوریکه روش‌های ساخت و ساز بطورکلی تغییر کرده‌اند و امروزه در جای جای شهر، شاهد سازه‌های اجرا شده با ساندویچ پانل هستیم.

همانطور که می‌دانید پانل‌های ساندویچی توانسته‌اند جایگزین مصالح سنتی شوند و منجر به کاهش هزینه‌ها و زمان اجرای پروژه شوند. همچنین سهولت در نصب ساندویچ پانل ها نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت پانل ها است. ساندویچ پنل‌ در موارد گسترده‌ای همچون انواع سوله، کانکس، اتاق حمل بار، ساختمان‌های پیش ساخته مسکونی، آموزشی، تجاری، اتاق تمیز، سالن پرورش قارچ و دام و... کاربرد دارند.

برای آشنایی با پروژه های اجرا شده با ساندویچ پانل در ادامه با ما همراه باشید.

پروژه شرکت پایاگل

شرکت پایاگل در اسلامشهر برای ساخت سوله‌های کارگاهی خود از انواع ساندویچ پانل استفاده کرده است که پانل‌های مصرفی در این پروژه، ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری است و از انواع فلاشینگ نیز جهت نصب ساندویچ پانل سقفی و آب بندی آن استفاده شده است. استفاده از انواع ساندوچ پنل در سوله کارگاهی شرکت پایاگل، استحکام فوق‌العاده‌ای را به سوله بخشیده است.

پروزه شرکت پایاگل

پروژه ساخت سیلوی ذخیره گندم در سرپل ذهاب

از گذشته‌های دور ذخیره سازی گندم به روشی مطلوب رواج داشته است و امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، انتظار می‌رود که این امر به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. لذا به تشخیص کارشناسان و متخصصان در این زمینه، ساندویچ پانل‌های پیش ساخته به عنوان بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای سیلوی ذخیره سازی گندم معرفی شده‌اند که در رابطه با این موضوع می‌توان به سیلوی افقی 20.000 تنی گندم در سرپل ذهاب در استان کرمانشاه اشاره کرد.

این پروژه با هدف مکانیزه نمودن انبار گندم و ذخیره گندم با بالاترین کیفیت و بازدهی آغاز شد که با کاهش هزینه‌های اجرا، مقاومت بالا و عایق سازی در برابر حرارت و برودت، به عنوان پروژه‌ای موفق در منطقه شناخته شده است.

پروژه کارخانه طلا پروفیل ارس

سوله کارخانه طلا پروفیل ارس یکی دیگر از پروژه‌های اجرا شده با ساندویچ‌پانل در کشور است که برای ساخت آن از 3800 متر مربع ساندویچ‌پنل سقفی و 1400 مترمربع ساندویچ‌پانل دیواری استفاده شده است. پانل بکار رفته در این پروژه از نوع ساندویچ پانل پلی استایرن می‌باشد. استفاده از آبرو لندنی 20 سانتی‌متری با کف خواب 3 اینچی در هر 6 متر طول از دیگر مشخصات این پروژه است. 

کارخانه طلا پروفیل ارس

ساختمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

در سال 1395 ساخت مجموعه جدیدی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه با عنوان فاز 4 دانشگاه و متراژ 7000 متر مربع آغاز شد که ساختاری متفاوت از سایر قسمت‌های دانشگاه دارد. این قسمت جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه، شکل ظاهری منحصر بفرد و مدرن خود را مدیون تکنولوژی و متدهای روز دنیا و مصالح ساختمانی مدرن و پیش ساخته است. 

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید نمای اسپیس فریم و سقف ساخته شده با ساندویچ‌پانل ظاهری متفاوت از سایر قسمت‌های دانشگاه را در این قسمت موجب شده است. ساندویچ‌پنل استفاده شده در این پروژه از نوع پانل سقفی با ترکیب پلی کربنات مشبک می‌باشد که از استحکام بالایی برخوردار است.

ساختمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

بازار پردیس جزیره کیش

بازارها و مراکز تجاری کیش، یکی از جذابیت‌های این جزیره به شمار می‌روند و بی‌شک نحوه ساخت، مقاومت، زمان اجرای پروژه و زیبایی بصری آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است که امروزه به لطف مصالح نوین ساندویچ‌پنل دارا بودن تمامی این فاکتورها در کنارهم ممکن شده است.

در پروژه بازار پردیس کیش با معماری مدرن و امروزی، 13000 مترمربع ساندویچ‌پنل سقفی با ضخامت 5 سانتی‌متر استفاده شده است همچنین لازم به ذکر است که در این پروژه، ورق فلاشینگ و آبرو گالوانیزه به منظور درزبندی و آببندی ساندویچ‌پانل بکار گرفته شده است.

ورزشگاه گل نرگس و شهرداری شفق اصفهان 
ورزشگاه گل نرگس اصفهان

در سال‌های اخیر ساخت سوله‌های ورزشی دستخوش تغییر شده است و مصالح ساختمانی پیش ساخته بهترین و کارآمدترین مصالح برای ساخت سوله‌های ورزشی با سقف منحنی و دهانه‌های بزرگ هستند. در این راستا می‌توان به ورزشگاه گل نرگس و ورزشگاه منطقه 12 شهرداری شفق در اصفهان اشاره کرد. هر دو ورزشگاه دارای سقف‌های منحنی از جنس پانل ساندویچی هستند که در برابر سرما، گرما و صوت عایق بوده و در برابر نور خورشید و سایر عوامل خورنده نیز مقاوم است.

پروژه شرکت مزمز

شرکت مزمز نیز برای ساخت سوله کارخانه خود با متراژ بالا نیازمند مصالح ساختمانی‌ای بود که ضمن مقاومت بالایی که دارد، با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان اجرا شود که در این صورت از ساندویچ پانل دیواری و سقفی در متراژ بالا استفاده کرده است. 

استخر گلسار اصفهان

وجود رطوبت بالا در استخرها، نیاز به مصالحی با مقاومت بالا در برابر رطوبت را ایجاد می‌کند از اینرو با تغییر مصالح ساختمانی و استفاده از انواع ساندویچ‌پانل، ساخت استخرهایی با پانل ساندویچی در سر تا سر کشور رواج یافت. در این راستا استخر گلسار اصفهان یکی از پروژه‌های اجرا شده با ساندویچ‌پنل می‌باشد که برای پوشش سقف آن از پانل سقفی با ورق گالوانیزه استفاده شده است. در پروژه استخر گلسار اصفهان به منظور تامین نور موردنیاز فضا، ورق پلی کربنات در قسمت‌هایی از سقف بکار گرفته شده است.

استخر گلسار اصفهان

پروژه سردخانه به پخش کیش

در ساخت انواع سردخانه استفاده از مصالحی که تبادل حرارت با محیط بیرون را به حداقل برساند، اهمیت بالایی دارد که به دنبال تولید ساندویچ‌پانل سردخانه‌ای، ساخت انواع سردخانه تغییر قابل توجهی داشته است. سردخانه به پخش کیش یکی از متعدد پروژه‌های اجرا شده با ساندویچ‌پنل است که مزایای بسیاری از قبیل کاهش تبادل حرارت با محیط بیرون، هزینه‌ و زمان اجرای پروژه، افزایش فضای مفید و دسترسی به فضای داخلی بیشتر و... را به دنبال داشته است. 

پروژه امداد هوایی هلال احمر سمنان 

سقف ساختمان‌ها از نظر زیبایی ظاهری و مقاومت اهمیت بالایی دارند و همانطور که می‌دانید اجرای سقف قوسی نیازمند تهمیداتی خاص می‌باشد. از اینرو در پروژه امداد هوایی هلال احمر سمنان در سال 1396 از ساندویچ پانل سقفی قوس دار به منظور پوشش سقف استفاده شده است که علاوه بر مقاومت بالایی که دارد زیبایی خاصی را به سازه بخشیده است.

پروژه هلال احمر سمنانپروژه شرکت ساختمانی و نصب توربو کمپرسور نفت

در این پروژه نیز از ساندویچ پانل ماموت در انواع سقفی و دیواری و همچنین انواع فلاشینگ استفاده شده است. ساندویچ پانل ها با استحکام بسیاری که دارند، مقاومت و استحکام بالا را در سازه موجب می‌شوند و این امر منجر به ماندگاری و طول عمر بالای سازه های اجرا شده با ساندویچ پانل می‌گردد.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه