تست حریق ساندویچ‌پانل

تست حریق ساندویچ‌پانل+ ویدئو

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹0

در زندگی امروز ساندویچ‌پانل ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و میزان تقاضای آن‌ها در صنعت ساختمان قابل توجه می‌باشد. اما در رابطه با مصالح ساختمانی عوامل متعددی موردتوجه قرار می‌گیرد و نیازمند بررسی است. یکی از عواملی در رابطه با ایمنی ساندویچ‌پانل ها مطرح می‌باشد، مقاومت این دسته از مصالح ساختمانی پیش ساخته در برابر حریق است.

در این راستا لازم به ذکر است که ساندویچ‌پانل‌ها به دلیل وجود فوم عایق در لایه میانی خود دارای ویژگی‌ها و مقاومت‌هایی متفاوت با یکدیگر هستند اما به طورکلی یکی از ویژگی‌هایی که عامل محبوبیت این دسته از مصالح ساختمانی بشمار می‌رود، مقاومت آن‌ها در برابر حریق می‌باشد. میزان مقاومت پانل های ساندویچی در برابر حریق به نوع فوم موجود در هسته ساندویچ‌پانل بستگی دارد. 

برای معرفی ساندویچ‌پنل‌هایی با مقاومت بالا در برابر حریق می‌توان از ساندویچ پانل پلی‌یورتان و پانل‌هایی با پشم معدنی از جمله ساندویچ پانل پشم سنگ نام برد. منظور از مقاومت ساندویچ‌پانل در برابر آتش، افزایش مدت زمان و دمایی است که نیاز است تا پانل شعله ور گردد و همچنین عدم ایجاد قطره های شعله و گسترش آتش می‌باشد. 

در مقایسه فوم PIR  و PUR، فوم PIR در دمای بالاتر و مدت زمان بیشتر شعله ور می‌گردد و پس از کنار بردن شعله آتش بلافاصله خاموش می‌شود و اما پانل‌‌هایی که در هسته خود دارای فوم‌هایی از جنس پشم معدنی هستند در مقایسه با ساندویچ‌پانل پلی‌یورتان از مقاومت بالاتری در برابر آتش برخوردار هستند و به هیچ‌وجه منجر به شعله‌ور سازی آتش نمی‌شوند.

دراین راستا ویدیویی به منظور مقایسه ساندویچ پانل با فوم پلی یورتان و ساندویچ پانل پشم سنگ در برابر آتش تهیه کرده‌ایم.

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه