مکانسیم انواع ساندوچ پانل در برابر  نویز و الکتریسیته

مکانسیم انواع ساندوچ پانل در برابر نویز و الکتریسیته

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹0

در جامعه امروزی و زندگی  به روش مدرن، نیروی الکتریسیته و سایر فناوری های وابسته به آن احتمال میزان برق گرفتگی و آتش سوزی را در ساختمان ها افزایش داده است. امروزه افزایش ایمنی در ساختمان برای سازندگان و ساکنان از اهمیت بالایی برخوردار است به طوریکه خواستار آن هستند تا انرژی الکتریکی به درون و یا بیرون ساختمان سرایت نکند. و همچنین یکی دیگر از موارد قابل توجه در دنیای سرشار از تکنولوژی این روزها، عدم نفوذ سر و صدای بیرون به داخل ساختمان است که به هنگام ساختمان سازی می‌بایست به آن توجه شود.

در این راستا در سال های اخیر متد ساختمان سازی تغییر کرده است و تولید کنندگان مصالح ساختمانی با تولید مصالح پیش ساخته ساندویچ پانل به گونه ی جدیدی از مصالح دست یافتند که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته اند بطوریکه از ویژگی های بارز این مصالح نوین می‌توان به مقاومت ان در برابر نویز، الکتریسیته، حریق و ... اشاره کرد.

مقاومت ساندویچ پانل در برابر الکتریسیته

عبور الکتریسیته یا برق از یک شی نیازمند الکترون آزاد در آن می‌باشد که مصالح سنتی امکان عبور جریان برق را ندارند مگر جریان های با فشار قوی که برق شهری چنین ولتاژی ندارد و امکان عبور جریان برق از دیوارهای ساخته شده با مصالح سنتی را به صفر می‌رساند. اما در مورد ساندویچ پانل ها که در پوشش خارجی آن ها از ورق های فلزی استفاده شده است ممکن است تصور کنید که رسانای خوب جریان الکتریسیته هستند و به دنبال آن نیز خطر برق گرفتگی و حریق را نیز افزایش می‌دهند اما لازم است بدانید که فوم عایق در هسته ساندویچ پنل‌های نوین و پیش ساخته کاملا عایق و نارسانا هستند بنابراین خطر برق گرفتگی در آن ها ازبین می‌رود.

در رابطه با آتش سوزی لازم به ذکر است که فوم هایی همچون پشم سنگ و پلی یورتان در لایه میانی ساندویچ پنل از شعله ور شدن آتش جلوگیری می‌کنند بنابراین  ساندویچ پانل پشم سنگ و ساندویچ پانل پلی یورتان به عنوان پانل کند سوز و یا نسوز در صنعت شناخته شده اند.

 مقاومت ساندویچ‌پانل در برابر نویز

همانطور که می‌دانید صدا گونه ای از انرژی است که با حرکت اشیا تولید می‌شود و همواره به فاصله گرفتن از منبع صوت تمایل دارد. انرژی صوت در مسیر حرکت خود مولکول های هوا را به ارتعاش درآورده و در نهایت صدایی را که به گوش می‌رسد تولید می‌کند. برای توقف صدا و جلوگیری از ایجاد آلودگی صوتی می‌بایست تهمیداتی در این راستا سجیده شود که در زمینه تولید ساندویچ‌پانل به منظور بهبود در عملکرد پانل ها از لایه مقاومی با تراکم بالا همچون فوم پشم سنگ در لایه میانی آن ها استفاده شده است.

ساندویچ پانل پشم سنگ

بنابراین در ساندویچ‌پانل آکوستیک و یا پشم سنگ امواج صوتی به لایه اول برخورد کرده و پس از عبور از آن به فوم پشم سنگ رسیده و به علت عدم وجود فضای خالی در بافت آن قادر به عبور از ان نیست لذا در اصطلاح ساندویچ پانل پشم سنگ، صدا را در خود خفه می‌کند و در نهایت انرژی صوتی را به  انرژی تلف شده و یا گرما تبدیل می‌کند.

 

در پایان لازم به ذکر است که پانل های ساندویچی بهعنوان مناسب ترین و ارزان ترین نوع مصالح ساختمان شناخته شده اند و همواره از نظر سبکی و سهولت در نصب مورد توجه قرار گرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه خرید ساندویچ پانل  و دریافت لیست قیمت آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه