راهنمای خرید ساندویچ پانل

راهنمای خرید ساندویچ پانل

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸0

مصالح ساختمانی به عنوان المان اصلی در ساخت و ساز می‌بایست در جوانب مختلف مورد بررسی قرار گیرند. توجه به یک سری نکات ویژه به هنگام خرید مصالح ساختمانی در نتیجه‌ای که حاصل می‌کنید، تاثیر بسزایی دارد. پانل‌های ساندویچی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و توجه به این نکات در نتیجه‌ی خرید ساندویچ پانل دخیل هستند.

مقاله ی راهنمای خرید ساندویچ پانل شما را در راستای شناخت ساندویچ پانل و بررسی نکات لازم جهت خرید پانل ساندویچی یاری خواهد کرد و همچنین در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید از طریق شماره های تماس درج شده در صفحه تماس با ما با کارشناسان پانل آنلاین در ارتباط باشید.

همانطور که می‌دانید پانل های ساندویچی سازه هایی هستند که به طور کلی از سه لایه اصلی تشکیل می‌شوند و ساختاری همانند ساندویچ دارند. این دسته از مصالح ساختمانی در انواع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید و عرضه می‌شوند. بنابراین تنوع در تولید ساندویچ پانل و مشخصات فنی آن ها، تنوع در انتخاب و خرید را به طور قابل توجهی گسترش می‌دهد.

نکات خرید ساندویچ پانل 

همانطور که پیش تر ذکر کردیم ساندویچ پنل ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که بررسی تمامی موارد به هنگام خرید پنل ساندویچی متناسب با نیاز و هدف شما حائز اهمیت است و بررسی این موارد به شرح زیر می‌باشد.  

نوع ورق ساندویچ پانل:

انواع ورق های تشکیل دهنده پانل ساندویچی که به عنوان پوشش خارجی ساندویچ پانل بکار می‌روند از جنس فلز آلومینیوم، آلوزینک و یا گالوانیزه هستند و همچنین این ورق ها متناسب با نوع کاربرد و به درخواست مشتری به صورت طرح دار و ساده تولید می‌شوند. 

ورق آلوزینک از جنس آلیاژ فلز آلومینیوم و روی، جز ورق های مرغوب در تولید ساندویچ پانل به شمار می‌رود اما متاسفانه وارداتی است و به علت عدم تولید در ایران کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

sandwich panel sheetدرحالیکه ورق گالوانیزه تشکیل شده از فلز آهن با پوشش روی، محصولی مناسب تر و کارآمد تر و دارای استحکام و طول عمر بیشتری است.

نوع ورق ساندویچ پانل بر ویژگی ها و عملکرد آن تاثیر می‌گذارد بطوریکه در صورت استفاده از ورق نامناسب در پوشش پنل ساندویچی، بعد از مدت کوتاهی دچار زنگ زدگی می‌شود. ازاینرو نوع ورق ساندویچ پنل می‌بایست متناسب با شرایط آب وهوایی منطقه انتخاب شود و با کیفیت و ماندگاری بالا باشد.

نوع فوم ساندویچ پانل:

پانل ساندویچی در هسته خود دارای یک لایه فوم به جنس فوم پلی استایرن، پلی یورتان، XPS، پشم شیشه و یا پشم سنگ می‌باشد که به عنوان عایق عمل می‌کند. لازم به ذکر است که لایه عایق ساندویچ پنل نیز همانند ورق های پوشش دهنده ی آن بر میزان کیفیت ساندویچ پانل تاثیرگذار است و نیازمند بررسی قبل از خرید پانل ساندویچی می‌باشد.

انواع فوم ساندویچ پنل از نظر عایق صوتی و حرارتی و همچنین مقاومت در برابرسرما و گرما مورد توجه هستند و با مقایسه انواع مختلف فوم ها، فوم پلی یورتان با دانسیته 40 به عنوان بهترین و متداول ترین نوع عایق به  شمار می‌رود و همچنین به عنوان فوم ضدحریق نیز شناخته شده است. 

فوم ساندویچ پانل


شرکت تولیدکننده ساندویچ پانل:

باافزایش روز افزون استفاده از ساندویچ پانل‌ها در صنعت ساخت و ساز، شرکت ها و تولید کنندگان  بسیاری در راستای تولید ساندویچ پنل فعالیت می‌کنند.

شرکت های معتبر با تولید محصولاتی با کیفیت و استاندارد سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند تا بر اعتبار مجموعه خود بیفزایند.

دستگاه تولید ساندویچ پانل:

یکی دیگر از نکات مهم در خرید پانل، دستگاه تولید ساندویچ پانل می‌باشد. دستگاه های تولید کننده ساندویچ پانل باید پیشرفته و طبق استانداردهای جهانی باشند تا پانل هایی با کیفیت و استاندارد بالا در اختیار شما قرار دهند.

استفاده از ساندویچ پانل تولید شده با دستگاه غیر استاندارد، مشکلاتی را به هنگام نصب به دنبال دارد که موجب تحمیل هزینه های بیهوده و اضافی می‌گردد.

ضمانت:

شرکت تولیدکننده ساندویچ پانل و اعتبار آن، کیفیت و سلامت ساندویچ پنل را تضمین می‌کند که موجب اطمینان خاطر مشتری می‌شود. به همین جهت ضمانت به هنگام خرید پانل ساندویچی نیز یکی دیگر از نکات مهم جهت خرید ساندویچ پنل می‌باشد.

دستگاه تولید ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل:

به هنگام خرید هرگونه جنس و یا کالایی، یکی از فاکتورهایی که درجه اهمیت بالایی دارد؛ قیمت آن می‌باشد. پس پانل‌های ساندویچی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و قیمت ساندویچ پانل یکی از فاکتورهایی است که به هنگام خرید پانل می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد.

عوامل بسیاری نظیر ضخامت پانل، ابعاد، ورق های تشکیل دهنده ساندویچ پانل، نوع عایق، برند تولید کننده پانل ساندویچی و ... در تعیین قیمت ساندویچ پانل ها موثر هستند. از اینرو نمیتوان قیمت مشخصی را برای این دسته از مصالح ساختمانی نوین مشخص کرد. 

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل 

خرید ساندویچ پانل سقفی:

در خرید ساندویچ پانل سقفی، توجه به تعداد گام‌ها حائز اهمیت است زیرا تعداد گام ها یکی از موارد تاثیرگذار بر ویژگی ساندویچ پانل سقفی می‌باشد. لازم به ذکر است که هرچه تعداد گام های ساندویچ پانل سقفی بیشتر باشد، مقاومت و استحکام پانل نیز افزایش می‌یابد.

خرید ساندویچ پانل دیواری:

به هنگام خرید ساندویچ پانل دیواری نیز همانند سایر انواع پانل ها، توجه به نوع کاربری سازه اهمیت دارد؛ بدین منظور که در صورت استفاده برای محیط های سردخانه ای یا کانتینرهای یخچالی، به منظور دستیابی به عملکرد بهتر باید از ساندویچ پانل سردخانه ای استفاده شود.

نحوه خرید ساندویچ پانل از پانل آنلاین:

شما می‌توانید پس از انتخاب ساندویچ پانل موردنظر خود از طریق مراجعه به وبسایت رسمی پانل آنلاین به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی با کارشناسان فروش ما اقدام به خرید و ثبت سفارش موردنظر خود نمایید. کارشناسان ما با دانش کافی در زمینه ساندویچ‌پانل شما را در زمینه خرید ساندویچ پانل یاری می‌رسانند.

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه