ساندویچ پانل حوالی صنعت

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰0

ازعوامل رشد و توسعه کشورها، پیشرفت در صنعت ساختمان سازی است. بیشترین سهم سرمایه ثابت و بیشترین سهم اشتغال در صنعت مربوط به همین بخش است، از عوامل مهم برای افزایش روند رشد و پیشرفت توجه به کیفیت مصالح و به کارگیری سازه های جدید و مقرون به صرفه و همچنین شیوه های جدید طراحی و سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز می باشد.

با توجه به نیاز های موجود در کشور روش های قدیمی وسنتی به هیچ عنوان مناسب نمی باشد از این رو برای پاسخگویی به این نیازها باید از تکنولوژی های نوین و سازه های با کیفیت مثل پانل ساندویچی بهره گرفت. دلیل انتخاب سازه های پیش ساخته سبک یا همان ساندویچ پنل ، کیفیت بالا و مزایای بسیار آن می باشد.

 

خانه ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل متریالی مدرن و محبوب در دنیای امروز 

با توجه به اینکه مصالح و ابزارهای متنوعی برای ساختمان سازی و صنعت در بازار وجود دارد پانل ساندویچی در جهت پوشش دهی بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد و همچنین از نظر هزینه مقرون به صرفه و عایق قوی برای صرفه جویی در انرژی است.

 

ساندویچ پانل

 

مزایای پنل ساندویچی

از مهم ترین مزایای ساندویچ پنل میتوان به استحکام بالا در کنار سبک بودن آن اشاره کرد، به دلیل استفاده از مواد سبک در هسته ساندویچ پانل وزن آن ها به شدت کاهش می یابد و همین امر باعث افزایش ایمنی در برابر وقوع زلزله می شود. وزن سبک این پنل ها هزینه ساخت آن ها و در نتیجه هزینه تکمیل ساختمان را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

حمل و نقل آسان که کمک به بالا بردن سرعت نصب و راه اندازی آن می شود. همچنین دارای قابلیت نصب مجدد و جابه جایی می باشد، داشتن قابلیت بازیافت نیز عامل دیگری است که موجب برتری ساندویچ پنل بر مصالح ساختمانی می شود.

 

خانه ساندویچ پانل

 

شیب ایجاد شده هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی باعث هدایت آب به سمت پایین ساختمان می شود و برابر بارش های فصلی مقاوم است.

پنل ساندویچی نسبت به چوب و سایر سازه ها مقاوم تر است و نیروی وارده را به خوبی جذب می کند و برخلاف دیوارهای بتنی در برابر رطوبت مقاوم بوده و دچار خوردگی نمی شود و امکان تجمع و رشد باکتری ها و قارچ ها در آن ها وجود ندارد به همین دلیل در ساخت دیوارها و سقف کاذب مورد استفاده قرار میگیرد.

ساندویچ پانل ها دوست دار محیط زیست هستند و برای تمام مناطق جغرافیایی مناسب و قابل استفاده هستند، همچنین از تبادل گرما و سرما جلوگیری میکنند و مصرف انرژی را پایین می آورند.

 

نصب ساندویچ پانل

 

پنل ها دارای رنگ های منتوعی هستند و زیبایی ظاهری سازه را افزایش میدهند و قابل شستشو بودن آن ها موجب نگهداری آسان ساندویچ پنل ها می شود.

ضخامت کم ساندویچ پانل باعث قابل دسترس بودن بیشترین فضای ممکن از ساختمان و سازه می شود.

تمام مزایای بالا باعث شده که ساندویچ پانل پرکاربرد ترین متریال در دنیای امروزه شود.

ساندویچ پانل با اینکه درجهت ساخت دیوار و سقف پیش ساخته تولید شد در زمینه های مختلفی مثل صنایع نظامی، صنایع شیمیایی، صنایع هوا وفضا، طراحی مدل های صنعتی، خودرو، حمل و نقل راه و ترابری، کشتی سازی، حمل و نقل هوایی، سازه های موقت، مراکز آتش نشانی، ساختمان هایی با کاربرد پزشکی، واحد های درمانی، داروسازی و لوازم بهداشتی، کمپ ها، خانه های پیش ساخته، واحد های آموزشی، مراکز نظامی و صحرایی، مراکز پلیسی و امداد نجات، سالن های مرغداری و کشاورزی، انواع سوله و کانکس ها به کار می رود.

روش های تولید ساندویچ پانل

 

تولید ساندویچ پانل

 

تولید پنل ساندویچی با جنس پلی یورتان به دو روش صورت پیوسته و ناپیوسته انجام می شود. هر روش دستگاه های تولید مخصوص خود را دارند و درکل تولید پانل کاملا اتوماتیک است و تمام مراحل به وسیله ماشین آلات تولید می شوند.

روش پیوسته به این صورت است که مواد اولیه ی ساخت آن از یک طرف وارد دستگاه شده و از طرف دیگر برش می خورد و در اندازه دلخواه خارج می شود، در روش پیوسته انسان ها نقش کمرنگی دارند و تولید توسط دستگاه های مکانیزه انجام می شود اما در روش ناپیوسته در مرحله روند کار بررسی می شود. 

روش ناپیوسته به صورت مرحله به مرحله انجام می شود، یعنی هر قسمت به طور جداگانه تولید شده و هر عملیات خط تولید جدا دارد و در نهایت محصول را به ما می دهد.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه