پروفیل استیل

پروفیل استیل

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸0

یکی از انواع آهن آلات که در صنایع محتلف کاربرد گسترده ای دارند پروفیل ها هستند. پروفیل ها در اصطلاح مقاطع فلزی با طول مشخص و شکل ثابتی هستند که به منظور اتصال دو قطعه به یکدیگر و پر کردن مرز بین دو وسیله استفاده می‌شوند. این مقاطع فلزی باتوجه به نوع کاربرد از نظر جنس در انواع مختلفی تولید می‌شوند.

گونه ای از این محصولات از جنس استیل ساخته می‌شوند و به همین دلیل پروفیل استیل نام دارند. پروفیل های استیل هم نیز همانند سایر انواع پروفیل ها دارای مقاطعی مربع یا دایره ای شکل با اندازه و ضخامت های متفاوت هستند. این پروفیل های استیل در سایزهای  2، 3، 4.3، 8.3، 4، 5، 6 و 8 با آلیاژهای 304، 310،316 و 321 به طول 6 متر به صورت کیلویی به بازار عرضه می‌گردند. در ادامه به بررسی پروفیل های استیل و انواع آن ها می‌پردازیم.

انواع پروفیل استیل

پروفیلهای استیل از نظر شکل ظاهری به دو دسته پروفیل بسته  و پروفیل باز دسته بندی می‌شوند.

     پروفیل استیل باز

پروفیل هایی با مقطع Z و U  شکل هستند که دارای ضخامت های مختلفی هستند و در اصطلاح پروفیل Z و پروفیل U نام دارند. 

     پروفیل استیل بسته

پروفیل استیل بسته نیز یکی دیگر از انواع پروفیل ها هستند که در مقاطع و ضخامت های متفاوتی ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد پروفیل استیل

پروفیل هایی با مقاطع کوچک در صنعت ساختمان سازی برای ساخت نرده و سازه هایی این چنینی استفاده می‌شوند و انواع دیگری با ابعاد بزرگتر در صنایع ماشین سازی و اسکلت سازی ساختمان ها کاربرد دارند.

مزایای پروفیل استیل

پروفیل های استیل باتوجه به جنسی که دارند در مقابل زنگ زدگی مقاوم بوده و از سختی بالایی برخوردار هستند.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه