تولید ورق گالوانیزه

تولید ورق گالوانیزه

تاریخ انتشار مطلب : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ 0

همانطور که می‌دانید ورق گالوانیزه یکی از محصولات فولادی پرکاربرد در صنایع مختلف و تولید لوله های فولادی، کابینت آشپزخانه، شیروانی منازل، لوله بخاری و ... می‌باشد. ورق های گالوانیزه طی روش های متعددی تولید می‌شوند اما غوطه وری گرم از متداول ترین و بهترین روش تولید ورق های گالوانیزه است. در ادامه به بررسی کامل فرایند تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم خواهیم پرداخت.

تولید ورق گالوانیزه

فرآیند تولید ورق گالوانیزه 

ورق های گالوانیزه ای که به روش غوطه وری گرم تولید می‌شوند از استحکام بالا و ضخامت مطلوبی برخوردار هستند ازینرو این روش دربین سایر روش های تولید، دارای اهمیت بیشتری است.

برای تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم از ورق های آهنی کلافی استفاده می‌شود. در ابتدا لازم است که سطح ورق ها عاری از هرگونه آلودگی و مواد اضافی باشد ازینرو ورق ها را در انبار عمومی توسط غلطک های شوینده با آب شتسشو می‌دهند، بعد از پایان شستشو، ورق ها را آبکشی می‌کنند.

روش تولید ورق گالوانیزهبعد از اینکه سطح ورق ها از هرگونه آلودگی پاک شدند برای انجام عملیات بازپخت، وارد کوره های آنیل می‌شوند. در این کوره ها ، ورق ها سه مرحله پیش گرم، گرم شدن و هم دمایی را طی می‌کنند.

سپس برای انجام عملیات گالونیزاسیون ورق ها باید وارد کوره ی روی مذاب شوند که در این کوره هر دو سطح ورق توسط لایه ی نازکی از فلز روی پوشیده می‌شود. سپس برای تنظیم ضخامت لایه رویی ورق از جت هوا استفاده می‌شود.

ورق ها به علت قرار گرفتن در کوره دارای دمای بالایی هستند و نیاز است تا به کمک دمش هوا ضمن دمای آن ها را کاهش داد، سپس با عبور از تانک آب و همان دمش هوا ورق ها را خشک می‌کنند. لازم به ذکر است که ضخامت ورق ها در تمامی مراحل کنترل می‌شود و در مرحله نهایی برای جلوگیری از شوره زدن بر روی سطح ورق ها از پوشش کروماته بر روی آن ها استفاده می‌شود.

مزایای روش غوطه وری گرم

• استحکام بالا

• ضخامت مناسب

• چسبندگی بالای پوشش روی 

• این روش از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

 

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگرام مشاهده صفحه