لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸0

لوله مانیسمان یکی از انواع لوله های فولادی است و به دلیل عدم استفاده از جوشکاری در تولید این نوع از لوله ها، به لوله های بدون درز نیز اطلاق می‌شوند؛ این امر موجب کاربرد و مزایای بسیار لوله های مانیسمان شده است. 

لوله های بدون درز را در ابتدا یک برند آلمانی به نام مانیسمان تولید می‌کرده است که با گذشت زمان و تولید بسیار این لوله ها، مانیسمان به عنوان نام محصول شناخته شد.

عدم استفاده از جوش در ساختار لوله های مانیسمان و یکدست بودن بدنه، آن ها را به لوله هایی با استحکام و مقاومت بالا در برابر فشار و تنش های فیزیکی و با قیمت بیشتر تبدیل کرده است.

لوله های بدون درز مانیسمان براساس پارامترهای مختلفی از جمله کاربرد، سایز و ضخامت دسته بندی می‌شوند. دسته بندی براساس ضخامت در ایران طرفدار بیشتری دارد و اغلب انواع آن ها را براین اساس می‌شناسند. این لوله ها براساس ضخامت شامل رده های 20، 40، 60، 80، 120 و 160 می‌شود.

کاربرد لوله بدون درز

  • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
  • تولید قطعات
  • سیستم لوله کشی و تاسیسات

کاربرد لوله های بدون درز براساس ضخامت دیواره ها

  • لوله بدون درز رده 20

ضخامت اتصالات و دیواره لوله باید یکسان باشد به عنوان مثال برای لوله رده 20 از اتصالات رده 20 نیز استفاده شود.

این نوع از لوله های مانیسمان جهت گازکشی داخلی ساختمان به صورت توکار استفاده می‌شوند.

در ساختمان هایی با تعداد طبقات بیشتر از 5 طبقه این نوع از لوله های بدون درز به دلیل نداشتن درز در برابر عواملی همچون زلزله و یا نشست ساختمان از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

  • لوله بدون درز رده 40

لوله های بدون درز رده 40 در برج ها و خطوط آتشنشانی کاربرد بسیار دارند.

لوله های مانیسمان با رده هایی بالاتراز 40 در محیط هایی که فشار کاری بیشتر است و دارای حساسیت بالاتری هستند مانند صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه های حرارتی یا خورشیدی کاربرد دارند.

روش ساخت لوله بدون درز

برای تولید این نوع از لوله ها برخلاف سایر لوله ها از شمش فولادی و  استاندارد ASTM به شماره  A106 و A53 استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که طراحی و تولید این لوله ها با ضخامت های متفاوت، نیازمند دستورالعمل های ویژه ای است. 

در ابتدا جهت تولید، شمش های فولادی را برش می‌دهند. سپس این قطعات برش خورده را در کوره های مخصوص تا 1300 درجه سانتیگراد، حرارت می‌دهند. بعد از اینکه شمش ها به دمای موردنظر رسیدند وارد مرحله ی بعد که شلیک سمبه نام دارد، می‌شوند و سمبه ها با سرعت زیاد به داخل شمش پرتاب می‌شوند؛ این عمل شمش ها را سوراخ می‌کند و سپس سمبه از داخل لوله خارج می‌شود. در مرحله ی نهایی اگر لوله ی تولید شده دارای خمیدگی های باشد آن را صاف می‌کنند و پس از انجام آزمایش های نهایی و تست آن ها، به بازار عرضه می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید: لوله چیست؟

 

شماره تماس پانل آنلاین: 44030121-021

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه