چسب عایق ساندویچ پانل

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰0

درزبندی ساندویچ پانل از جمله مراحلی است که پس از نصب و اجرای پانل می‌بایست انجام شود و این مرحله نیز همچون هر فرآیند دیگری به یک سری اصول و قواعد نیاز دارد.

در رابطه با عملیات پس از نصب ساندویچ پانل لازم است بدانید که می‌بایست به منظور افزایش کارایی و عملکرد پانل‌ها، تمامی درزها در محل اتصال ساندویچ پانل دیواری و یا سقفی توسط چسب عایق پوشانده شوند. همچنین در رابطه با یکی دیگر از موارد کاربرد چسب عایق ساندویچ پانل باید بدانید که جهت اتصال فوم عایق به ورق پانل استفاده می‌شود.

چسب عایق ساندویچ پانل چیست؟

این دسته از چسب‌ها که در بازار با نام ماستیک شناخته می‌شوند، به واسطه فرمولاسیون خاصی که برای ساخت آن استفاده می‌شود؛ از قابلیت چسبندگی بالایی برخوردار هستند. لازم است بدانید که چسب ماستیک به افزایش ماندگاری پانل‌ها و همچنین طول عمر سازه کمک میکند، لذا بدیهی است ک این امر از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است.

همانطور که می‌دانید برای تولید ساندویچ پانل از موادی پلیمری و مشتقات نفتی استفاده می‌شود لذا بدین ترتیب نمی‌توان برای درزگیری پانل‌ها از هر نوع چسبی استفاده نمود، زیرا به پانل آسیب می‌رساند و موجب اختلال در عملکرد آن می‌گردد. از اینرو چسب عایق ساندویچ پانل بهترین و تنها گزینه برای درزگیری پانل‌ها به شمار می‌رود.

چسب عایق پلی یورتان 

نمونه‌ای از این چسب‌های ماستیک، چسب پلی اورتان نام دارد که یکی از محکم‌ترین، با دوام‌ترین و پرکاربردترین نوع چسب‌ها است. این دسته از چسب‌ها به دو صورت جامد و منعطف در بازار موجود هستند که هریک کارایی و کاربرد مخصوص به خود را دارند.

چسب ماستیک


در رابطه با مزایای چسب عایق پلی یورتان لازم است بدانید که :

 • به سرعت خشک می‌شود
 • ضد آب است
 • و قابلیت رنگ شدن در دماهای مختلف را دارد.

کاربرد چسب عایق ساندویچ پانل

این دسته از چسب‌ها در موارد متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که مهم‌ترین آن‌ها درزبندی و آب بندی ساندویچ پانل سقفی است و در رابطه با سایر موارد کاربرد آن میتوان به درزبندی و آب بندی کانال‌های آب و فاضلاب، دیوارها، پنجره‌ها و.... اشاره کرد.

نکات و محدودیت‌هایی که به هنگام استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل باید بدانید

 • برای اینکه چسب عایق ساندویچ پنل به سطح مورد نظر بیشتر بچسبد و کارایی بهتری نیز داشته باشد، می‌بایست سطح زیر کار را تمیز کنید و عاری از هرگونه ذرات اضافی و ناهمواری باشد.
 • این دسته از چسب ها را نمی‌توان در محیط هایی با دمای بالا نگه داشت زیرا احتمال سوختگی آن‌ وجود دارد.
 • در رابطه با محل استفاده آن لازم است بدانید که می‌بایست ابعادی برابر با شکل هندسی مربع داشته باشد.
  اگر عمق محل مورد نظر برای استفاده‌ی چسب زیاد بود، می‌توانید با استفاده از فوم پلی استایرن و یا فوم اسفنجی استفاده کنید.
 • مورد بعدی اینکه اگر محل استفاده از چسب ناهموار باشد، می‌بایست از پرایمر مخصوص استفاده کنید تا در محل آن حباب ایجاد نشود.

نکات استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل

مزایای چسب عایق ساندویچ پانل 

 • این دسته از چسب‌ها در صورتی که در مجاورت تغییرات دمایی همچون یخبندان و یا گرمای بسیار زیاد قرار بگیرند، می‌توانند همچنین خواص و انعطاف پذیری خود را حفظ کنند.
 • در برابر اشعه ماورا بنفش و تابش نور خورشید از مقاومت بالایی برخوردار است.
 • چسب عایق ساندویچ پانل نیز در بهینه سازی انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی تاثیر بسزایی دارد.
 • چسب ماستیک در هوای آزاد به سرعت خشک می‌شود و نیازی به استفاده از خشک کن ندارد.
 • و در پایان لازم است بدانید که این چسب‌ها سمی نیستند و حتی دیده شده که در عایق کاری مخازن آب نیز از آن‌ها استفاده می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر نکات نصب ساندویچ پانل به صفحه مربوطه در وبسایت پانل آنلاین مراجعه نمایید.

تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه