راهنمای خرید تیرآهن

راهنمای خرید تیر آهن

تاریخ انتشار مطلب : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸0

تیرآهن یکی از انواع پروفیل های فولادی است که جز مهمترین مصالح ساختمانی به شمار می‌رود. بنابراین باتوجه به کاربرد بسیار این مقاطع،باید درانتخاب و خرید این محصولات دقت زیادی بعمل آید. ازینرو در این مقاله به بررسی نکات قابل توجه به هنگام خرید تیرآهن می‌پردازیم. 

به هنگام خرید تیرآهن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مشخصات تیرآهن

مشخصات ظاهری تیرآهن ها یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب آن ها می‌باشد. تیرآهن ها از نظر شکل ظاهری شبیه حرف H برعکس می‌باشند. به قسمت بالایی و پایینی آن ها، بال و به قسمتی که دوبال را به یکدیگر متصل می‌کند تیغه اطلاق می‌شود. فاصله پشت به پشت بال ها نیز جان تیرآهن نام دارد.

تیرآهن ها براساس اندازه و شکل ظاهری بال به سه دسته تقسیم می‌شوند.

  • IPE

این نوع از تیرآهن ها یکی از عمده ترین تولیدات کارخانه های داخلی هستند و براساس استانداردهای اروپایی تولید می‌شوند. تیرآهن های IPE دارای بال هایی با ضخامت ثابت و کاربرد بسیار هستند.

  • INP

این نوع از تیراهن ها براساس استاندارد کشور های چین و روسیه تولید می‌گردند و بارزترین مشخصه ی این نوع از تیرآهن ها این است که با فاصله گرفتن از جان تیر، ضخامت بال ها کاهش می‌یابد.

  • IPB

این تیرها به دلیل دارا بودن بال های پهن و عریض، تیرهای بال پهن نامیده می‌شوند. تفاوت تیرهای IPB و IPE در طول بال ها می‌باشد به طوری که طول بال های تیرآهن IPB درمقایسه با تیرآهن های IPE بیشتر است.

راهنمای خرید تیر آهن

کارخانه تولید کننده تیرآهن

یکی دیگر از عواملی که به هنگام خرید باید به آن توجه شود کارخانه ی تولید کننده این محصولات می‌باشد. کارخانه های بسیاری در داخل کشور تیرآهن هایی با وزن و مشخصات متفاوت تولید می‌کنند؛ بنابراین با توجه به تنوع موجود، جهت انتخابی دقیق می‌توانید با کارشناسان پانل آنلاین مشاوره کنید.

تیرآهن های تولیدی در برخی از کارخانه ها با وزن پایین تر و قیمت ارزان تر از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند و استاندارد های مخصوص به خود و مصارف گوناگونی دارند اما در مقایسه با تیرآهن های ذوب از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.

سایز تیرآهن های موجود

تیرآهن ها در سایز های 12 الی 30 در داخل کشور تولید می‌شوند و تیرآهن های در سایزهای 8، 10 و 12 و بالای 30 وارداتی هستند و اغلب جز کالاهای موجود در بازار ترک، روس و کره هستند.

قیمت تیرآهن

همانطور که ذکر شد، قیمت تیرآهن ها به عوامل مختلفی از جمله سایز، برند، وزن و ... بستگی دارد. باتوجه به نوسانات بازار قیمت تیرآهن ها به صورت روزانه تغییر می‌کند؛ با مراجعه به صفحه مربوطه در سایت پانل آنلاین می‌توانید از قیمت بروز تیراهن مطلع شوید.

راهنمای خرید تیراهن از پانل آنلاین

شما می‌توانید پس از بررسی نکات لازم و انتخاب محصول موردنظر از طریق تماس تلفنی و یا سایت با کارشناسان پانل آنلاین در ارتباط باشید و اقدام به خرید تیرآهن نمایید.

 

تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه