فرایند تولید توری

فرایند تولید توری

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸0

 توری یا فنس دارای انواع  دستی و صنعتی هستند. انواع صنعتی توری ها به روش اتوماتیک و در گاهی مواقع به روش نیمه اتوماتیک تولید می‌شوند.

تولید فنس یا توری به روش اتوماتیک

در تولید فنس به روش اتوماتیک از دستگاه های تمام اتوماتیک استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید برای تولید فنس از مفتول های از جنس گالوانیزه و یا مفتول سیاه استفاده می‌شود. برای تهیه فنس، مفتولی متناسب با سفارش مشتری، میزان استحکام موردنظر و ضخامت متناسب با نوع دستگاه انتخاب می‌شود. مفتول ها به دلیل نوع بسته بندی رولی شکل در سطح خود دارای انحناهایی هستند بنابراین در محل مخصوص در دستگاه قرار می‌گیرند تا صاف شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. سپس در صورتی که نیاز به روکش دهی داشته باشند در این مرحله انجام می‌شود؛ یکی از مزایای روکش دهی عدم نیاز به رنگ آمیزی فنس ها است. برای انجام ادامه فرآیند نیاز است روکش با جریان هوا خشک شود. پس از خشک شدن روکش، مفتول وارد مرحله ی حصاربافی می‌شود.

در این مرحله اولین ردیف توری برش داده می‌شود و به صورت خودکار با مفتولی هم اندازه و هم ضخامت خود تابیده می‌شود. چشمه های توری، قاب های لوزی شکلی هستند که از پیچ خوردن دو مفتول مذکور تشکیل می‎شوند و این عمل پیچ خوردن، به صورت روتین تا انتهای مفتول تکرار می‌شود.

پس از پایان این مرحله جهت جلوگیری از باز شدن احتمالی دو مفتول، ابتدا وانتهای توری ایجادشده را برش می‌دهند و توسط سیم پیچی اتوماتیک محکم می‌کنند. 

لازم به ذکراست که یک ردیف از توری ها  به منظور باز کردن جایی برای مفتول جدید به سمت بالا هدایت می‌شوند سپس رشته مفتول جدیدی وارد دستگاه می‌شود و در ردیف آخر مفتول پیچ می‌خورد.

سپس مفتول هایی که وارد دستگاه شده‌اند به حصار تبدیل می‌شوند و افزایش طول حصار را به دنبال دارند. در نهایت حصارهای تولیدی به صورت رول هایی با متراژ 20 الی 30 متر متناسب با نوع نیاز مشتری بسته‌بندی می‌شوند.

 

فرایند تولید توری

تولید فنس یا توری به روش دستی

در تولید فنس به روش دستی تمامی مراحل همانند روش اتوماتیک است و تنها تفاوت آن ها در تعداد نیروی کار موردنیاز برای اجرای کار می‌باشد. در این روش یک الی دو نفر نیروی انسانی جایگزین دستگاه می‌شوند. 

 فرایند تولید توری

در روش تولید توری به روش دستی، مفتول تشکیل دهنده ی توری توسط موتورالکتریکی  به دور قالب های تعیین کننده‌ ابعاد چشمه می‌پیچند و پس از فرم گرفتن به صورت سینوسی از میان رج‎‌های بافته شده‌ی قبلی رد می‌شوند و چشمه های توری را تشکیل می‌دهند.

 فرایند تولید توری

سپس دو سر رج توری توسط نیروی انسانی، جهت جلوگیری از در رفتگی رج‌ها با پیچ‌گوشتی شارژی با سر اریب بافته می‌شود.

فرایند تولید توری

در مرحله پایانی پس از آن که توری‌ها به طول موردنظر رسیدند رول شده و آماده‌ی فروش می‌شوند.

فرایند تولید توری

 

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه