عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل

عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰0

چندسالی است ساندویچ پانل‌ها به عنوان مصالح ساختمانی پرکاربرد در صنایع متعدد شناخته شده‌اند. دلایل بسیاری در این امر دخیل بوده‌اند اما مسئله قیمت مناسب و مقرون به صرفه این مصالح پیش ساخته را می‌توان یکی از عوامل اصلی دانست.

قیمت همواره موضوعی است که برای سازندگان و کارفرمایان حائز اهمیت است و برای شروع پروژه، تمامی هزینه‌ها اعم از تامین مصالح ساختمانی، نیروی ساختمانی و ... را برآورد می‌کنند. اما در اینجا قابل ذکر است که تعیین قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل توسط افراد غیر متخصص، کار ساده‌ای نیست و گاها غیر ممکن تلقی می‌شود. 

بی شک در تعیین قیمت هرگونه مصالح ساختمانی، یکسری عوامل به طور ثابت تاثیرگذار هستند که در این مورد، پانل‌های ساندویچی نیز مستثنی نیستند. از اینرو در این مقاله قصد داریم تا شما را با عوامل تاثیرگذار در قیمت ساندویچ پانل آشنا کنیم.

قیمت گذاری ساندویچ پانل 

 همانطور که می‌دانید ساندویچ پنل‌ها مصالحی هستند که متناسب با نیاز مشتری در انواع گوناگون تولید می‌شوند و پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت پانل به شرح زیر هستند.

نوع ساندویچ پانل 

ورق ساندویچ پانل متناسب با نوع کاربرد، انواع ساندویچ‌پانل سقفی و یا ساندویچ پانل دیواری را می‌توان یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت معرفی کرد. همانطور که می‌دانید پانل‌های سقفی جهت افزایش مقاومت آن‌ها در برابر بارش دارای گام‌‌هایی هستند که موجب تفاوت قیمت ساندویچ پنل دیواری و سقفی شده است.

نوع ورق ساندویچ پانل

انواع ورق ساندویچ پانل که عنوان پوشش خارجی پانل را دارند، متناسب با نوع کاربرد در انواع ورق آلومینیوم، آلوزینک و یا گالوانیزه موجود هستند که هریک ویژگی‌های مختص به خود را دارند و موجب ایجاد تفاوت ‌هایی اعم از قیمت در ساندویچ پانل موردنظر می‌شوند. به عنوان مثال ورق آلوزینک، وارداتی است و به طبع قیمت بالاتری نیز دارد.

نوع فوم ساندویچ پانل 

فوم بکار رفته در لایه میانی ساندویچ پنل در انواع مختلفی دسته بندی می‌شود که به طبع هریک از این فوم‌ها در قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال فوم پلی یورتان اگرچه متداول‌ترین و پرکاربردترین نوع عایق ساندویچ پانل است امادر زمره گران‌ترین عایق‌ها قرار می‌گیرد.

ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل 

یکی از ویژگی‌های بارز و منحصربفرد پانل ساندویچی، تنوع در ابعاد و ضخامت‌ آن باتوجه به نیاز مشتری است. مشخصات فنی ساندویچ پنل از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت پانل است و بدیهی است که هرچه ساندویچ پانل در ابعاد بزرگتر و با ضخامت بیشتری تولید شود، قیمت بیشتری نیز دارد.

کیفیت تزریق فوم ساندویچ پانل 

در تولید ساندویچ پانل نیز همچون هرگونه مصالح ساختمانی دیگری می‌بایست اصول و استانداردهایی رعایت شود که یکی از این استانداردها، تزریق یکنواخت فوم در بین ورق‌ها است. هرچه این یکنواختی در پانل بیشتر باشد، کیفیت بالاتری نیز دارد. 

در گاهی مواقع به هنگام تزریق فوم ممکن است مقداری هوا به داخل آن نفوذ کند که این امر از کیفیت پانل می‌کاهد و در طولانی مدت موجب آسیب دیدن آن می‌شود.

دانسیته و یا چگالی ساندویچ پانل 

دانسیته و یا چگالی در ساندویچ پانل در واقع همان فشردگی فوم پانل است که با میزان عایق بودن آن رابطه مستقیم دارد. هرچه دانسیته ساندویچ پانل بیشتر باشد؛ عایق حرارتی بهتری است. 

دانسیته ساندویچ پانل

 

تولید کننده ساندویچ پانل 

همانطور که می‌دانید برند تولید کننده هر کالایی، مستقیما در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. در ساندویچ پانل‌ها نیز اینگونه است و تولیدکننده و برند ساندویچ‌پانل را می‌توان یکی دیگر از عوامل اصلی در تعیین قیمت ساندویچ پنل دانست که هرچه اعتبار بیشتری داشته باشد، به طبع منجر به افزایش قیمت و کیفیت ساندویچ پانل می‌شود.

پانل‌های ساندویچی مصالحی هستند که مستقیما با جان افراد سر و کار دارند و نیاز است که استحکام بالایی داشته و در برابر زلزله و سایر عوامل نیز مقاوم باشند.

قیمت ارز و دلار 

قیمت ارز و دلار مهمان همیشگی بازار ساندویچ پانل هستند که با نوسانات مداوم خود، قیمت ساندویچ‌پانل ها را نیز تحت تاثیر قرار داده‌اند و با افزایش قیمت ارز و دلار، هزینه تامین مواد اولیه پانل، حمل و نقل آن‌ها به کارخانه، دستمزد کارگران و... نیز افزایش پیدا می‌کند.

جمع‌بندی

باتوجه به موارد ذکر شده، قیمت بروز ساندویچ‌پانل‌ها به طور مداوم در حال تغییر است و ارائه قیمت دقیق آن غیر ممکن است. لذا سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای محاسبه قیمت ساندویچ پانل تماس با کارشناسان پانل آنلاین می‌باشد. همچنین شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت راهنمای خرید ساندویچ پانل به صفحه مربوطه در وبسایت مراجعه نمایید.

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه