اتاق حمل بار

اتاق حمل بار

تاریخ انتشار مطلب : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹0

امروزه حمل و نقل به عنوان یکی از صنایع مهم و تاثیرگذار شناخته شده است و اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد. از اینرو بشر به منظور توسعه و بهبود شرایط ناوگان حمل و نقل و حفظ سلامت کالایی که قصد جا به جایی آن را دارد، روش‌ها و ابزار متفاوتی را به کار گرفته است. 

یکی از بهترین ابزاری که بشر برای حمل کالای موردنظر خود در مسیرهای شهری و بین شهری به کار گرفته است، استفاده از اتاق حمل بار بر روی انواع خودروهای سنگین و نیمه سنگین است.

اتاق حمل بار چیست؟

اتاق حمل بار به اتاقکی اطلاق می‌شود که بر روی شاسی کامیون، کامیونت و کشنده و به منظور حمل کالا نصب می‌گردد. اتاق حمل بار بسته به نوع کاربری و خودرویی که بر روی آن نصب می‌گردد؛ در انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شود. قابل ذکر است که امروزه به منظور افزایش کیفیت و کارایی اتاق‌های حمل بار، برای ساخت آن‌ها از ساندویچ‌پانل‌ پیش ساخته استفاده می‌گردد که علاوه بر اینکه از استحکام فیزیکی بالایی برخوردار است؛ برای اتاق‌های حمل بار یخچالی بهترین عایق به شمار می‌رود.

ساندویچ پانل برای اتاق حمل بار

ساختار اتاق حمل بار ساندویچ‌پانلی 

 

همانطور که گفتیم برای ساخت انواع اتاق حمل بار، از ساندویچ پانل استفاده می‌گردد؛ بطوریکه دیوارها و سقف اتاق حمل بار از ساندویچ پانل دیواری با ضخامت 4 سانتی‌متر ساخته شده‌اند. 

ورق‌های پانل برای ساخت اتاق حمل بار، از نوع ورق از پیش رنگ شده( شامل رنگ کوره‌ای به ضخامت 25 میکرون از رو و رنگ پرایمر به ضخامت 6 میکرون از زیر) می‌باشد.

فوم عایق ساندویچ پانل در لایه میانی آن از نوع فوم پلی یورتان می‌باشد که بهترین و متداول‌ترین فوم ساندویچ پنل شناخته شده است.

کف اتاق حمل بار نیز از جنس ورق آهنی آجدار است. 

در رابطه با درب‌ اتاق حمل بار لازم به ذکر است که دارای درب دو لایه است که بر روی هریک از آن‌ها سه لولا و یک قفل با ضخامت 18 میلی‌متر تعبیه شده است. درب اتاق حمل بار از جنس چوب چند لایه است که توسط دو لایه ورق آلوزینک پوشیده شده است. همچنین در رابطه با عایق بندی آن گفتنی است که دارای عایق PVC  با لاستیک مخصوص می‌باشد.

اتاق حمل بار ساندویچ پانلی

انواع اتاق حمل بار 

اتاق‌های حمل بار براساس نوع کاربری در انواع زیر دسته بندی می‌شوند.

  • اتاق حمل بار کامیون
  • اتاق حمل بار کامیونت
  • اتاق حمل بار نیسان
  • اتاق حمل بار یخچالی
  • اتاق حمل نوشابه
  • اتاق حمل جوجه
  • و....

تولیدکنندگان اتاق حمل بار 

امروزه تولیدکنندگان بسیاری در زمینه تولید و نصب اتاق حمل بار فعایت میکنند، اما مجتمع صنعتی ماموت یکی از بزرگترین و شناخته شده‌ترین تولید کنندگان اتاق حمل بار در دنیا می‌باشد که هماره محصولاتی با کیفیت و مقاوم با قیمت مناسب ارائه می‌نماید.

مزایای اتاق حمل بار ساندویچ پانل

 اتاق حمل نوشابهوزن پایین و سبک بودن

استحکام فیزیکی بالا
عایق در برابر سرما و گرما
مقاوم در برابر ضربه و فشار
مقاوم در برابر عوامل جوی

قیمت اتاق حمل بار 

قیمت اتاق حمل بار را نمی‌توان به صورت دقیق اعلام کرد زیرا این اتاق‌ها انواع مختلف و ابعاد متفاوتی دارند و به طبع با قیمت ساندویچ‌پانل رابطه مستقیم دارند. اما شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت قیمت بروز اتاق حمل بار ساندویچ پانلی با کارشناسان پانل آنلاین تماس حاصل فرمایید.

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
حسن میرزاده

لیست قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری رو میخواستم با ضخامتهای بالا برای سردخانه

جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه