مراحل ساخت کانکس

مراحل ساخت کانکس

تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰0

در دنیای مدرن امروز تسریع در فرآیند ساخت و ساز اهمیت بالایی پیدا کرده است. بنابراین کانکس را می‌توان بهترین و سریع‌ترین روش برای ساخت سرپناهی برای سکونت و یا دفتری برای کار معرفی کرد. از گذشته تا به امروز کانکس به عنوان اتاقکی برای اسکان موقت شناخته می‌شده اما امروزه روش و متریال ساخت کانکس نیز همچون روش‌های ساختمان سازی دستخوش تغییر شده است و بدین ترتیب کانکس‌های پیش ساخته ساندویچ‌پانلی را می‌توان نسل جدیدی از این اتاقک‌های قابل حمل دانست.

انواع مختلف کانکس‌ها به روشی یکسان و با متریالی به سلیقه مشتری ساخته ‌میشوند. اما ساده‌ترین و بهترین متریال برای ساخت کانکس، " ساندویچ پانل"ها هستند. کانکس ساندویچ‌پانلی را می‌توان در محل موردنظر و یا در محلی دیگر ساخت و به وسیله تریلر جابه جا کرد. 

سهولت در جا به جایی کانکس را می‌توان به عنوان اصلی ترین عامل محبوبیت کانکس ساندویچ پانلی در مقایسه با ساختمان‌های سنتی دانست. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه ممکن است کانکس را در چند ساعت و در زمانی کوتاه آماده کرد. از اینرو قصد داریم شما را با مراحل ساخت کانکس آشنا سازیم.

روش ساخت و تولید کانکس 

ساخت انواع کانکس فارغ از نوع کانکس ساندویچ پانلی و یا ورق، تقریبا یکسان است. اما اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که می‌بایست در ساخت کانکس مورد توجه قرار گیرد؛ استفاده از دانش و اصول مهندسی و متریال و مصالحی با کیفیت است.

پس از تهیه متریال موردنیاز و طراحی نقشه موردنظر مطابق با سلیقه و نیاز مشتری، شروع به ساخت کانکس می‌کنند.

ساخت اسکلت کانکس

اولین مرحله در ساخت کانکس، ساخت اسکلت آن می‌باشد که عملیاتی همچون برش کاری، جوشکاری آهن آلات و اتصال آن را شامل می‌شود. 

برای ساخت اسکلت کانکس دو شاخه تیرآهن را با فاصله 120 تا 150 سانتی متر موازی با یکدیگر قرار می‌دهند و ابتدا و انتهای آن‌ را تراز می‌کنند. پس از شاسی کشی و اتصال تیرآهن‌ها، به منظور مقاوم سازی آن در برابر فرسایش و زنگ زدگی، تمامی تیرآهن‌ها و اتصالات را به ضد زنگ آغشته می‌کنند.

ساختمان کانکس بر روی این تیرآهن‌ها سوار می‌شود، بنابراین این شاسی‌ها باید متناسب با وزن کانکس مقاوم شوند.

ساخت اسکلت کانکس

نصب پوشش سقف و دیوار کانکس

پس از ساخت اسکلت کانکس نوبت به نصب دیوارها و سقف آن می‌رسد که اخیرا در کانکس‌ها از ساندویچ‌پانل‌های با کیفیت استفاده می‌شود. نصب پوشش سقف و دیوارهای کانکس ساندویچ‌پنلی نیاز به نیروی متخصص و با تجربه است تا به بهترین نحو انجام شود.

کف کانکس 

لازم به ذکر است که پیش از کف سازی نهایی کانکس، کف آن را با ورق‌ شادولاین تقویت می‌کنند و سپس از پوشش‌هایی مقاوم در برابر رطوبت و نفوذ آب برای کف کانکس استفاده می‌کنند.

نصب درب و پنجره ها

زمانی که کانکس شما از نظر استراکچر و اسکلت آماده باشد، نوبت به نصب درب و پنجره‌های کانکس و در صورت نیاز رنگ آمیزی آن‌ها می‎‌رسد.

ساخت کانکس ساندویچ پانل

عایق کاری کانکس 

عایق کاری کانکس مسئله‌ای مهم و حائز اهمیت است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. عایق بندی کانکس، موجب مصرف بهینه انرژی می‌شود. در کانکس‌هایی که با ورق فلزی ساخته می‌شوند، ورق‌ها رسانای خوب گرما هستند و به خوبی با محیط تبادل برقرار می‌کنند و موجب هدر رفت انرژی می‌شوند. 

اما پانل‌های ساندویچی با فومی با تراکم بالا خود عایق حرارتی و برودتی هستند و دیگر نیازی به عایق بندی کانکس با روش‌های دیگر نیست.

مرحله دیگری که در عایق بندی کانکس انجام می‌شود، آب‌بندی و درزبندی ساندویچ‌پانل با استفاده از فوم پلی یورتان و یا سیلیکون مایع می‌باشد.

نصب جزئیات و تاسیسات کانکس

در این مرحله، سفت کاری کانکس، ساخت سقف، دیوار و کف آن به اتمام رسیده است و نوبت نصب جزئیاتی همچون کلید، پریز و... می‌باشد.

مرحله پایانی در ساخت کانکس

و در پایان رنگ آمیزی نمای خارجی و تمیز کردن آن انجام می‍‌شود. سپس کانکس‌ها پس از اینکه از لحاظ کیفی مورد کنترل قرار گرفتند و تایید شدند؛ آماده بارگیری و انتقال به محل موردنظر هستند. 

سخن پایانی 

کانکس را اگرچه با نام اتاقکی برای استفاده موقت می‌شناسند، اما مقاومت و استحکام آن نیز حائز اهمیت است که برای ساخت آن باید از متریالی مقاوم استفاده شود.

یکی دیگر از عواملی که در تعیین کیفیت پانل تاثیرگذار است، خرید از فروشندگان و تولیدکنندگان معتبر کانکس می‌باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید کانکسی با کیفیت و مقاوم از طریق شماه‌های تماس موجود در سایت با کارشناسان پانل آنلاین تماس حاصل فرمایید.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه