کاربرد ورق سیاه

کاربرد ورق سیاه

تاریخ انتشار مطلب : یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸0

ورق ها نمونه ای آهن آلات با سطحی صاف و صیقلی هستند که در اکثر صنایع کاربرد دارند؛ ازینرو بخش گسترده ای از تولیدات کارخانجات به صورت ورق از کارخانه خارج می‌شوند. ورق ها به واسطه آلیاژها و ضخامت های متفاوتی که دارند از خواص مکانیکی متفاوتی برخوردار هستند و به همین دلیل دارای کاربری های خاص و متناسب با ویژگی هایشان می‌باشند.

ورق سیاه و یا Hot Rolled sheet از دو نوع فولاد کم کربن به نام های  36A و 1011A ساخته می‌شوند و به دو دسته تقسیم می‌شوند.

از مزایای ورق های سیاه با فولاد 36A به سهولت در جوشکاری و عملکرد حرارتی بالای آن می‌توان اشاره کرد و فولاد 1011A با قابلیت شکل پذیری و استحکام بالا در ساخت ظروف کاربرد دارد.

انواع ورق سیاه

ورق های نورد گرم در انواع صنعتی و معمولی براساس استانداردهای مختلفی تولید می‌شوند.

انواع ورق های صنعتی با نام تجاری ST37 و انواع معمولی آن ها با نام تجاری A516-GR60,70 و A285-GR و ST52 شناخته می‌شوند.

کاربرد ورق سیاه

ورق سیاه یا ورق نورد گرم کاربرد گسترده ای دارند اما مهمترین آن ها در صنعت، به عنوان مواد خام برای بسیاری از پروفیل های دیگر است.

یکی دیگر از کاربردهای پر اهمیت ورق سیاه، استفاده از آن در ساخت ماشین آلات و سازه های عظیم، تولید تانک و مخازن خاص می‌باشد به طوریکه قیمت ورق سیاه از عوامل تاثیرگذار بر قیمت ماشین آلات صنعتی به شمار می‌رود.

صنایع دیگری نظیر صنعت ساختمان سازی، خودروسازی، کشتی سازی و ... از موارد کاربرد ورق سیاه هستند.

در پروژه های پتروشیمی و ساخت مخازن عظیم، ساخت اسکلت سازه های مختلف، ساخت سوله های عظیم و ... نیز از ورق سیاه استفاده می‌شود.

 

تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه