ساندویچ پانل دیواری یا ساندویچ پنل دیواری

تاریخ انتشار مطلب : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹0

ساندویچ پانل دیواری یا ساندویچ پنل دیواری (wall Sandwich panel) هر آنچه که نیاز است از ساندویچ پانل دیواری بدانید ، تمام نکات و بیوگرافی تولید ساندویچ پنل دیواری یکی از مهم ترین سازه های مدرن در سر تا سر جهان برای ساخت انواع سازه های متحرک و عایق.


  1. بیوگرافی ساندویچ پانل
  2. کاربرد ساندویچ پانل دیواری
  3. ساندویچ پنل دیواری راهی برای صرفه جویی
  4. فرآیند ساخت پانل دیواری و پانل سقفی
  5. مواد مورد نیاز برای ساخت پانل
  6. قیمت ساندویچ پانل دیواری

یکی از بزرگ ترین مشکلات در تلفظ آن است کدام یک از موارد یاد شده درست است ، به دلیل خارجی بودن و لاتین بودن این کلمه ، استفاده از پانل و پنل هیچ تفاوتی ندارد ، به همین دلیل است که افراد مختلف با توجه به سطح آشنایی با تلفظ این مصالح ساختمانی مدرن آن را بیان میکنند ، به صورت کلی شکل صحیح تر آن استفاده از ساندویچ پانل دیواری است ، اما استفاده از هر دوحالت اشتباه نیست و محدودیتی ندارد.

بیوگرافی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل برای اولین بار در سال 1947-میلادی مورد استفاده و طراحی قرار گرفت ، که پس از در معرض قرار گرفتن آن مورد توجه افراد مختلفی قرار گرفت توانست مشتریان زیادی را برای خود جذب کند ، با استفاده روز افزون از انواغ پانل و گستردگی تولید آن سبب شد این مصالح ساختمانی به صورت جهانی امروزه مورد استفاده قرار بگیرد. اما قبل از همه گیر شدن استفاده از پانل های دیواری و سقفی در سال 1930 یکی از بزرگ ترین شرکت های تحقیق در زمینه سازه های پیش ساخته و ساختمان سازی برای اولین بار در آمریکا این مصالح مدرن را معرفی و ساخت.

در ابتدا ساندویچ پانل های مدرن یکی از بزرگ ترین عواملی هستند که سازه های امروزی را با شرایط محیطی سازگار کرده اند.

wallpanel

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از مصالح مدرن در ساختمان سازی می‌باشد ، استفاده از پانل های دیواری در سازه های مدرن کاربرد دارد ، اما کاربرد های بسیاری دارد و فقط در سازه های مدرن به کاربرده نمی‌شود.

استفاده از ساندویچ پانل دیواری در ساخت اتاق های ایزوله ، در ساخت انواع کانکس های مدرن ، همچنین در ساخت اتاق های حمل باری یخچالی و کشنده ها و کامیونت های باری به کاربرده می‌شوند.

ساندویچ پنل دیواری یکی از بهترین سازه های است که تا به امروز در بازار خارجی از ان برای ساخت ویلا ها یک طبقه و پیش ساخته به کاربرده می‌شود و می‌توانند با استفاده از آن سازه های بسیار زیبا و شیک را تهیه و تولید کنند.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی در کنار ساندویچ پانل دیواری سبب می‌شود تا سازه به صورت یک دست و زیبا به نظر رسیده و همچنین معماری و طراحی آن توجه دیگران را به آن جلب نماید.

 

ساندویچ پنل دیواری راهی برای صرفه جویی

پانل دیواری یکی از بزرگ ترین راه هایی می‌باشد که امروزه سبب شده است تا شما بتوانید از هزینه های ساخت و ساز به خوبی کم کرده و در نهایت بازدهی و زیبایی بالاتری را به همراه خواهد داشت ، همچنین به دلیل عایق بودن در مقابل سرما و گرما ، رطوبت و عوامل طبیعی دیگر سبب شده است تا در طی مدت زمان طولانی سبب کاهش هزینه های مصرفی در خنک کردن و گرم کردن فضای داخلی سازه شود.

به همین دلیل اقتصادی بودن آن باعث شده است از آن در اروپا و کشور های آمریکایی و خلاصه تمام کشور های غربی مورد استفاده قرار بگیرد ، به دلیل بالا بودن هزینه انرژی مصرفی در کشور های غربی طراحان سازه آن ها به ساخت اینگونه سازه مدرن روی آورده اند که بسیار به مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف به آن ها کمک کرده است.

فرآیند ساخت پانل دیواری و پانل سقفی

همان طور که می‌دانید و در پیش گفته شده است ، پانل های دیواری و سقفی در داشتن قدرت عایق بسیار بالا امروزه در کشور های اروپایی و به تازگی آسیایی به سرعت در حال جایگزین شدن در برابر مصالح ساخت و ساز مدرن می‌باشند همین امر سبب شده است تا در مدل های مختلف آن را ساخته و تفاوت های بسیاری در نوع ساخت آن وجود داشته باشد.

ساندویچ پانل دیواری به صورت کلی دارای دو ورق از جنس فلزی می‌باشد ، دارای یک لایه بسیار کلفت از فوم است که کمک بسیاری در زمینه عایق بودن این مصالح مدرن انجام خواهد داد در حقیقت تمام و اصلی ترین کار را عایق میانی انجام خواهد داد ، که در مقابل گرما ، سرما و دیگر عوامل مانند رطوبت بسیار مقاوم می‌باشد ، اما نباید از این نکته کناره گیری کرد که استفاده از ورق هایی با کیفیت بسیار بالا با عث می‌شود عمر سازه مدرن ما بیشتر شود.

مصالح ساختمانی قدیمی مانند سنگ ، چوب و انواع آهن فولادی و میلگرد ها به دلیل داشتن وزن بسیار بالا + زمان بر بودن در ساخت به سرعت در حال منقضی شدن هستند و جای خود را به ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی می‌دهند ، مقاومت بسیار بالا در مقابل زلزله و آتش سوزی مواردی هستند که سبب شده است سازه های قدیمی با مصالح قدیمی دیگر از زمینه ساخت و ساز کناره گیری کنند و دیگر مورد استفاده قرار نگیرند.

مواد مورد نیاز برای ساخت پانل

panel-walls

ورق عمدتا از جنس آلومینیوم و یا گالوانیزه (آهن) از رایج ترین متریال ساخت است که امروزه در پانل سازی کاربرد دارد ، رنگ های متنوع برای زیبا سازی سطح بیرونی آلومینیوم و یا آهن گالوانیزه جلوه زیبایی را به سازه خواهد داد.

استفاده از عایق که اصلی ترین دلیل محبوبیت پانل های دیواری است ، به همین دلیل دقت بسیار بالایی در ساخت لازم است در این قسمت که یکی از مهم ترین فرآیند های ساخت است استفاده از عایق بسیار مناسب نسبت به شرایط آب و هوایی منطقه شما بسیار می‌تواند به شما در طولانی مدت کمک کند ، عایق نسوز پانل به دلیل داشتن  قدرت بسیار بالا در مقابل گرما سبب شده است تا در کارگاه ها و مناطق مهم دیگر که خطر اشتعال وجود دارد مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از عایق های برودت یکی دیگر از اصلی ترین مواردی است که امروزه مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد ، البته از این عایق بیشتر در کشور های اروپایی به دلیل داشتن قیمت بسیار بالا در مصرف انرژی برق و گاز سبب شده است تا بسیار طرفدار داشته باشد.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

به دلیل داشتن گران بودن متریال و وارداتی بودن مواد ساخت آن قیمت مشخص را نمی‌توان برای این محصول مدرن بیان کرد و قیمت های ساخت انواع پانل دیواری و انواع پانل سقفی روزانه مورد بررسی و قیمت گزاری می‌شود ، اما با توجه به تحقیق های میدانی انجام شده و مشاوره با برترین سازنده های سازه های ساختمانی و .... در پایان متوجه ارزان بودن بسیار زیاد پانل در مقابل مصالح قدیمی و سنتی می‌باشد.

همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز ساندویچ پنل سازه مدرن با مشاورین ما در تماس باشید.

*شماره تماس 021-44030121*

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
اشتراک گذاری
دیدگاه بگذارید
جداول وزنی مشاهده کنید
ارائه فاکتور رسمی
ارسال به سراسر کشور
اینستاگراممشاهده صفحه